Email Afdrukken PDF
Wat is Oxfam Trailwalker?

Inhoudsopgave
Wat is Oxfam Trailwalker?
Pagina 2
Alle pagina's

Oxfam Trailwalker is een unieke teamuitdaging om armoede en onrecht uit de wereld te helpen. Het is een wandeltocht van 100 km door de Hoge Venen, afgelegd door teams van vier personen in maximum 30 uur. Bovendien zamelt elk team minstens 1.500 euro in ten voordele van projecten van Oxfam-Solidariteit in het Zuiden en het Noorden.

Op zaterdag 25 en zondag 26 augustus 2012 vindt de vijfde Belgische editie plaats. Dit jaar kunnen maximaal 300 teams deelnemen. Met de Hoge Venen als decor voor onze wandeltocht zijn we gezegend met een van de mooiste en meest ongerepte stukjes natuur in België.

Voor veel mensen is de Oxfam Trailwalker de kans om met familie, vrienden of collega's een bijzondere sportieve prestatie te leveren. Voor anderen is de Oxfam Trailwalker dan weer de start om meer te gaan bewegen en gezonder te gaan leven. Velen beleven ook plezier aan de acties om fondsen te werven tijdens de maanden voorafgaand aan het evenement. Want daar draait het natuurlijk om: armoede en onrecht uit de wereld helpen!

Infomomenten

19/03: Cultureel Centrum Hasselt (20u)
28/03: Fitality Fit Club Aartselaar (20u)
17/04: Restaurant Lekker Gec Gent (20u)
23/04: Oxfam Bookshop Kortrijk (20u)
30/04: Jeugdherberg Blauwput Leuven (20u)

Geschiedenis

De eerste Trailwalker vond in 1981 plaats in Hong Kong, als training voor de Gurkhabrigade, een onderdeel van het Britse koloniale leger. Na de stationering van de Gurkha's in 1997 in Groot-Brittanië nam Oxfam Hong Kong de organisatie van de tocht over. 

Oxfam Trailwalker is een wereldwijd evenement dat jaarlijks in 12 landen op vier continenten wordt georganiseerd:

Oxfam Trailwalker in enkele cijfers

2008: 150 teams aan de start - 316.731 € ingezameld - 200 vrijwilligers

2009: 162 teams aan de start - 366.072 € ingezameld - 250 vrijwilligers

2010: 211 teams aan de start - 478.048 € ingezameld - 200 vrijwilligers

2011: 218 teams aan de start - 508.038 € ingezameld - 250 vrijwilligers

Oxfam Trailwalker = 3 belangrijke uitdagingen

1. Een sportieve uitdaging. Lees meer
2. Een teamuitdaging. Lees meer
3. Een creatieve uitdaging. Lees meer

 



 

Trailwalker 2012 start in

weken
0
0
dagen
0
0
uren
0
0
minuten
0
0

Onze partners

Video 2008 - http://youtu.be/O7ffiiLQmJI

Radiospot

Getuigenissen

Christine Micholt (Team Poco Loco)
“Stappen tegen onrechtvaardigheid en armoede in de wereld? Ik heb geen seconde getwijfeld! Ik voel mij zeer nauw betrokken bij Oxfam Trailwalker, het is zelfs zo dat ik het niet zie als een inspanning maar als een leuke bijeenkomst. Ik zou de voorbereidingen, de inzet om centjes te verzamelen, de vele wandelingen en de vriendschap die je krijgt van de supporters niet kunnen missen. Onbetaalbaar! Natuurlijk ben ik overtuigd om ook een vierde keer deel te nemen.”